تکرار رکورد «تایتانیک» پس از 20 سال

فروش 700 میلیون دلاری انیمیشن تازه دیزنی
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲

در هفته‌ای که «جومانجی: به جنگل خوش آمدید» بار دیگر پرفروش‌ترین فیلم سینمای آمریکا بود، فیلم تازه هلن میرن اکران شد و فروش جهانی «کوکو» از مرز 700 میلیون دلار گذشت.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، «جومانجی: به جنگل خوش آمدید» جایگاه خود در صدر جدول پرفروش‌ها را بازپس گرفت و پس از 7 هفته اکران موفق پرفروش‌ترین فیلم شد. از زمان اکران فیلم «تایتانیک»‌ در سال 1998 تا امروز هیچ فیلمی که در ماه دسامبر اکران شده، نتوانسته بود در ماه فوریه سال بعد نیز در صدر جدول پرفروش‌ها قرار گیرد.


برای دست یافتن به جایگاه پرفروش‌ترین اثر در حال اکران سینمای آمریکا «جومانجی» به فروش 11 میلیون دلاری نیاز داشت که خیلی راحت با اکران در بیش از 3 هزار سالن سینما به این رقم دست پیدا کرد. فروش جهانی «جومانجی» تا اینجای کار 855 میلیون و 700 هزار دلار است که 352 میلیون و 600 هزار آن مربوط به فروش فیلم در آمریکای شمالی بود. دواین جانسون از جمله پولسازترین بازیگران سینمای جهان نقش اصلی را در «جومانجی» بازی می‌کند. پرفروش‌ترین فیلم جانسون در آمریکا «سریع و خشمگین‌ 7» با فروش 352 میلیون دلاری است که به زودی جای آن را «جومانجی» خواهد گرفت.

در این میان «دونده مارپیچ: علاج مرگ» پس از یک هفته صدر جدول را از دست داد و به جایگاه دوم در جدول پرفروش‌های هفته قناعت کرد. این فیلم با فروش 10 میلیون و 200 هزار دلاری نسبت به هفته اول اکران 58 درصد افت فروش را تجربه کرد. خبر خوب برای سرمایه‌گذاران «دونده مارپیچ» فروش خوب این فیلم در عرصه بین‌الملل بود. «دونده مارپیچ» هفته گذشته در 20 کشور بیش از 35 میلیون دلار فروش داشت و پرفروش‌ترین فیلم گیشه بین‌الملل بود. فروش جهانی این فیلم که آخرین قسمت از سری فیلم‌های «دونده مارپیچ» است پس از 10 روز اکران به 182 میلیون و 700 هزار دلار رسیده است.


هفته گذشته تنها فیلمی تازه‌ای که روی پرده سینمای آمریکا رفت، «وینچستر» با بازی هلن میرن بود. تریلر تاریخی ماورالطبیعه علیرغم اکران گسترده فقط اندکی بیش از 9 میلیون دلار فروش داشت. امتیاز پایگاه اینترنتی راتن‌تومیتوز برای فیلم «وینچستر» 9 درصد است که در مجموعه‌ فیلم‌های با بازی هلن میرن بدترین امتیاز است.

«وینچستر» به کارگردانی مایکل و پیتر اسپیریگ با الهام از داستان واقعی زندگی سارا وینچستر وارث کارخانه اسلحه‌سازی وینچستر ساخته شده است. سارا وینچستر بیشتر عمر خود را صرف ساخت کاخی اشرافی در کالیفرنیا کرد که ساختاری اسرارآمیز داشت. هلن میرن در این فیلم نقش سارا وینچستر را باز می‌کند که پس از دیدار با یک روان کاو دلیل رفتارهای غیرمعمول خود را کشف می‌کند.

در جدول پرفروش‌های هفته سه فیلم «دونده مارپیچ»، «برترین شومن» و «پست» متعلق به کمپانی فاکس هستند. «برترین شومن» در هفتمین هفته اکران با فروش 7 میلیون و 800 هزار دلاری در رده چهارم پرفروش‌ها قرار داشت و به یکی از موزیکال‌های پرفروش تاریخ سینما تبدیل شد. «برترین‌ شومن» با بازی هیو جکمن در سراسر جهان به فروشی بالاتر از 290 میلیون دلار دست پیدا کرده است.

فیلم نامزد جایزه اسکار «پست» به کارگردانی استیون اسپیلبرگ با بازی تام هنکس و مریل استریپ در سه روز پایانی هفته 5 میلیون و 200 هزار دلار فروش داشت. با احتساب فروش 10 میلیون دلاری هفته گذشته در خارج از آمریکا، فروش جهانی «پست» تا این لحظه به بیش از 104 میلیون دلار رسیده است.

رقیب اصلی «پست» روی پرده سینما فیلمی وسترن از سینمای مستقل با عنوان «متخاصمان» بود. این فیلم با بازی کریستین بیل با فروش 5 میلیون و 500 هزار دلاری بالاتر از «پست» ایستاد.

در فصل داغ جوایز سینمایی چندین فیلم مدعی و مشهور سینماهای بیشتری را تسخیر کردند. «شکل آب» به کارگردانی گیرمو دل‌تورو پس از بردن جایزه بهترین فیلم انجمن کارگردانان آمریکا در بیش از 2 هزار سینما نمایش داه شد و با فروش 4 میلیون و 300 هزار دلاری هفته را به پایان رساند. «شکل آب» در 13 رشته نامزد دریافت اسکار و از شانس‌های اصلی دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم است. فروش «شکل آب»‌ خارج از آمریکا رقم بسیار بهتری بود و به فروش 19 میلیون و 600 هزار دلاری دست پیدا کرد.

هفته گذشته فروش انیمیشن «کوکو» نیز از مرز 700 میلیون دلار گذر کرد. این انیمیشن از پیکسار و دیزنی شانس اصلی دریافت اسکار بهترین انیمیشن است.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...