نامزدهای اسکار 2018 معرفی شدند

جان ویلیامز برای پنجاه‌ویکمین بار نامزد اسکار شد | رقابت دی‌لوئیس، گری اولدمن و دنزل واشنگتن
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۱

اندی سرکیس ستاره فیلم «ارباب حلقه‌ها» در کنار تیفانی هدیش بازیگر فیلم «سفر دختران» نامزدهای اسکار 2018 را معرفی کردند.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، نامزدهای نودمین دوره جوایز اسکار معرفی شدند. در مراسم معرفی با حضور جان بیلی رییس آکادمی علوم و هنرهای سینما، اندی سرکیس و تیفانی هدیش در دو بخش نامزدهای نهایی اسکار را اعلام کردند.


همانطور که انتظار می‌رفت در این مراسم نیز فیلم «شکل آب»‌ اثر تحسین شده گیرمو دل تورو پیشتاز بود و در 13 مورد نامزد دریافت جایزه اسکار شد. «دانکرک» به کارگردانی کریستوفر نولان، «سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری» به کارگردانی مارتین مک‌دونا، «لیدی برد» به کارگردانی گرتا گرویگ، «با اسم خودت صدایم کن» به کارگردانی لوکا گوادانینو و فیلم «پست» به کارگردانی استیون اسپیلبرگ دیگر مدعیان این دوره از اسکار هستند.

یکی از چهره‌های جالب توجه در میان نامزدهای این دوره از جوایز اسکار جان ویلیامز آهنگساز شهیر دنیای سینما است که با موسیقی متن «جنگ ستارگان: آخرین جدای» برای پنجاه و یکمین بار نامزد جایزه اسکار شد. او تا کنون پنج بار برنده جایزه اسکار شده است.

مراسم اهدای جوایز نودمین دوره اسکار با اجرای جیمی کیمل 13 اسفند (4 مارس) در لوس‌آنجلس برگزار خواهد شد.

در این دوره از جوایز اسکار «نفس» به کارگردانی نرگس آبیار نماینده ایران در بخش بهترین فیلم‌های غیرانگلیسی‌زبان بود اما به جمع نامزدهای جایزه راه پیدا نکرد.

فهرست کامل نامزدهای جایزه اسکار 2018

بهترین فیلم:
دانکرک
با اسم خودت صدایم کن
لیدی برد
برو بیرون
نخ خیالی
تاریک‌ترین ساعت
پست
شکل آب
سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری

بهترین بازیگر زن:

سالی هاوکینز در «شکل آب»
فرانسیس مک‌دورماند در «سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری»
مارگوت رابی در «من، تونیا»
سیرشا رونان در «لیدی برد»
مریل استریپ در «پست»

بهترین بازیگر مرد:
تیموتی شلمی در «با اسم خودت صدایم کن»
دانیل دی‌لوئیس در «نخ خیالی»
دانیل کالویا در «برو بیرون»
گری اولدمن در «تاریک‌ترین ساعت»‌
دنزل واشنگتن در «جناب رومن جی. اسرائیل»

بهترین کارگردانی:
کریستوفر نولان برای «دانکرک»
جوردن پیل برای «برو بیرون»
گرتا گرویگ برای «لیدی برد»
گیرمو دل‌تورو برای «شکل آب»
 پل توماس اندرسون برای «نخ خیالی»

بهترین بازیگر مرد (نقش مکمل):
ویلم دافو در «پروژه فلوریدا»
وودی هارلسون در «سه بیلبورد خارج از ابینگ میزوری»
سام راکول در «سه بیلبورد خارج از ابینگ میزوری»
ریچارد جنکینز در «شکل آب»
کریستوفر پلامر در «همه پول‌های دنیا»

بهترین بازیگر زن (نقش مکمل):
آلیسون جنی در «من، تونیا»
مری جی.بلایژ در « MUDBOUND»
لزلی منویل در «نخ خیالی»
لاری متکالف در «لیدی برد»
اوکتاویا اسپنسر در «شکل آب»

بهترین فیلمنامه (غیراقتباسی):
کمیل نانجیانی و امیلی وی.گوردن برای «بیمار بزرگ»
جوردن پیل برای «برو بیرون»
گرتا گرویگ برای «لیدی برد»
مارتین مک‌دونا برای «سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری»
گیرمو دل‌تورو به همراه ونسا تایلور برای «شکل آب»

بهترین فیلمنامه (اقتباسی):
جیمز آیوری برای «با اسم خودت صدایم کن»
اسکات نوستاتر و مایکل اچ. وبر برای «هنرمند فاجعه»
اسکات فرانک، جیمز منگولد و مایکل گرین برای «لوگان»
آرون سورکین برای «بازی مالی»
ویرجیل ویلیامز به همراه دی ریس برای «MUDBOUND»

بهترین انیمیشن:
«ونسان عاشق»
«فردیناند»
«کوکو»
«نان آور»
«بچه رییس»

بهترین مستند:
«آباکوس: به قدر کافی کوچک است، تا زندانی شود»
«چهره‌ها، مکان‌ها»
«ایکاروس»
«آخرین مرد حلب»
«استرانگ آیلند»

بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان:
«زنی شگفت‌انگیز» از شیلی
«توهین» از لبنان
«بی عشق»‌ از روسیه
«در جسم و جان» از مجارستان
«میدان»‌ از سوئد

بهترین فیلمبرداری:
«بلیدرانر 2049»
«دانکرک»
«تاریک‌ترین ساعت»
«شکل آب»
«MUDBOUND»

بهترین موسیقی متن:
«دانکرک»، «نخ خیالی»
«شکل آب»
«سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری»
«جنگ ستارگان: آخرین جدای»

بهترین ترانه:
"Mighty River" در فیلم «مادباند»
"Mystery of Love" در فیلم «با اسم خود صدایم کن»
"Remember Me" در فیلم «کوکو»
"Stand Up for Something" در فیلم «مارشال»
"This is Me" در فیلم «برترین شومن»

بهترین چهره‌پردازی:
«تاریک‌ترین ساعت»
«ویکتوریا و عبدل»
«اعجوبه»

بهترین تدوین:
«بیبی راننده»
«دانکرک»
«من، تونیا»
«شکل آب»
«سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری»

بهترین جلو‌‌ه‌های ویژه تصویری:
«بلیدرانر 2049»
«نگهبانان کهکشان: بخش دوم»
«کونگ: جزیره جمجمه»
«نبرد برای سیاره میمون‌ها»
«جنگ ستارگان:‌ آخرین جدای»

بهترین طراحی صحنه:
«دیو و دلبر»
«بلید رانر»
«شکل آب»
«تاریک‌ترین ساعت»
«دانکرک»

بهترین طراحی لباس:
«دیو و دلبر»
«تاریک‌ترین ساعت»
«نخ خیالی»
«ویکتوریا و عبدل»
«شکل آب»

بهترین انیمیشن کوتاه:
«بسکتبال محبوب»
«گاردن پارتی»
«لو»
«فضای منفی»
«شعر انقلابی»

بهترین فیلم کوتاه:
«ابتدایی دیکالب»
«ساعت یازده»
«کودک خاموش»
«همه ما»
«برادرزاده‌ام ایمت»

بهترین میکس صدا:
«بیبی راننده»
«بلیدرانر 2049»
«دانکرک»
«شکل آب»
«جنگ ستارگان: آخرین جدای»

بهترین مونتاژ صدا:
«بیبی راننده»
«بلیدرانر 2049»
«دانکرک»
«شکل آب»
«جنگ ستارگان: آخرین جدای»
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...