منتقدان آمریکا بهترین‌ فیلم های 2017 را انتخاب کردند

موفقیتی دیگر برای «شکل آب»
جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۹:۴۱

انجمن منتقدان فیلم و تلویزیون آمریکا اسامی برندگان بیست و سومین دوره برگزاری خود را اعلام کرد و به فیلم‌های متعددی از جمله «برون بیرون» و «شکل آب» جایزه داد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از گاردین، در میان برندگان بیست و سومین دوره جوایز منتخب منتقدان آمریکا «شکل آب» بیشترین نامزدی را کسب کرده بود که در نهایت موفق به کسب چهار جایزه شد که شامل بهترین فیلم و بهترین کارگردانی برای گیلرمو دل تورو بود. در بخش تلویزیونی نیز «دروغ‌های کوچک بزرگ» چهار جایزه کسب کرد که شامل دریافت یک جایزه دیگر برای سریال محدود بود. «ندیمه» و «خانم میسل حیرت‌آور» نیز در بخش بهترین درام و بهترین کمدی جوایز اصلی را بردند.


گری اولدمن برای بازی در «تاریک ترین ساعت» و آلیسون جنی برای «من، تونیا» در کنار فرانسیس مک‌دورماند و سام راکول برای بازی در «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» جوایز بازیگری را دریافت کردند.

استرلینگ کی. براون برای بازی در «این ما هستیم»، نیکول کیدمن برای «دروغ‌های کوچک بزرگ»، تد دانسون برای «جای خوب» و مایم بیالیک برای «تئوری بیگ بنگ» در میان بازیگران تلویزیونی جای گرفتند که تجلیل شدند و جایزه دریافت کردند.

«برو بیرون» در بخش فیلم ترسناک، «زن شگفت‌انگیز» در بخش فیلم اکشن، «بیماری بزرگ» در ژانر بهترین کمدی، جایزه دریافت کردند و جایزه بهترین فیلمنامه اوریژینال نیز به «برو بیرون» و فیلمنامه اقتباسی به «با اسم خودت صدایم کن» رسید.

پتی جنکینز کارگردان «زن شگفت‌انگیز» به گال گدوت جایزه «هشتگ او را ببین» (#SeeHer) را اهدا کرد که برای تجلیل از زنانی که مرزها را عقب می‌رانند و اهمیت تصویر زنان را در چشم انداز صنعت سرگرمی گسترش می‌دهند، اهدا می‌شود.

جیمز فرانکو نیز به عنوان بهترین بازیگر مرد کمدی انتخاب شد اما در مراسم حضور نیافت و این پس از آن بود که پنج زن به وی اتهام آزار جنسی را وارد کردند. او برای بازی در «هنرمند فاجعه» این جایزه را دریافت کرد.

مارگوت رابی نیز برای «من، تونیا» جایزه بهترین بازیگر زن کمدی را دریافت کرد.

در این مراسم دل تورو، گال گدوت، نیکول کیدمن و کمیل نانجیانی در سخنرانی‌های خود از حقوق زنان دفاع کردند.

در بخش هنرمند جوان نیز بروکلین پرینس برای بازی در «پروژه فلوریدا» جایزه برد. گروه بازیگران «سه بیلبورد...» نیز جایزه بهترین گروه بازیگران فیلم را دریافت کردند.

راجر دیکینز فیلمبردار «بلید رانر 2049» جایزه بهترین فیلمبرداری را دریافت کرد و جایزه بهترین طراحی لباس به فیلم «نخ خیالی» رسید. در بخش بهترین تدوین نیز «بیبی راننده» و «دانکرک» با هم جایزه بردند.

«کوکو» نیز موفق به کسب جایزه بهترین انیمیشن و بهترین ترانه برای "مرا به خاطر بیاور" شد.

«محو شدگی» از آلمان به عنوان بهترین فیلم خارجی سال انتخاب شد و رقبایی چون «میدان» و «تلما» را پشت سر گذاشت.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...