سخنرانی آتشین اپرا وینفری در مراسم گلدن گلوب

دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۷

مجری سرشناس آمریکایی که امسال به عنوان برنده جایزه سیسیل ب. دومیل در مراسم گلدن گلوب تجلیل شد، در این مراسم سخنرانی تاثیرگذاری ارایه کرد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، اپرا وینفری با سخنرانی تاثیرگذاری که در مراسم گلدن گلوب ادا کرد، با تاکید بر به پایان رسیدن دوره آزار جنسی در سراسر جهان، جمعیت حاضر در مراسم یکشنبه شب را تهییج کرد.

وینفری با تاکید بر آزادی مطبوعات گفت: "امروز بیش از هر زمان دیگری آزادی بیان در مطبوعات اهمیت دارد، درست همان اندازه که ما داریم سعی می‌کنیم این دوره پیچیده را بررسی کنیم. و باید بگویم آنچه به آن اطمینان دارم این است که صحبت کردن درباره حقیقت قدرتمندترین ابزاری است که در دست داریم. من به ویژه به همه این زنانی که احساس کردند به اندازه کافی قوی هستند و آنقدر قدرت دارند که بخواهند موضوع‌های شخصی خودشان را بیان کنند، افتخار می‌کنم و از رفتار آنها تحت تاثیر قرار گرفتم."

در مراسم دیشب چهره‌های زن و مرد همبستگی چشمگیری در مقابله با آزار و اذیت جنسی در هالیوود و جهان نشان دادند و به حمایت از بیانیه «وقت تمام است» پرداختند که توسط 300 تن از چهره‌های زن به راه افتاده و در عین حال با پوشیدن لباس مشکی این همبستگی را نشان دادند.

وینفری گفت: "امسال ما خود موضوع هستیم اما این تنها موضوعی نیست که صنعت سرگرمی را تحت تاثیر قرار داده باشد. این چیزی است که هر فرهنگ را در هر محل کاری دربرمی‌گیرد."

وی در عین حال بر این مساله تاکید کرد که سوء استفاده جنسی زنان و مردان صنایعی جز هالیوود را نیز آزار می‌دهد.

وینفری در سخنرانی خود به موضوع ریسی تایلور اشاره کرد که سال 1944 در آلاباما به او توسط گروهی از مردان سفیدپوست تجاوز شد. وی گفت: "ریسی 10 روز پیش درگذشت. او سالهای زیادی در فرهنگی زندگی کرد که توسط مردانی خشن به خشونت کشیده شده بود."

وی افزود: "زنان باور نمی‌کردند که دوران چنین مردانی به سر برسد."

اپرا وینفری به عنوان نماد تاک شوهای (برنامه‌های گفت وگو) روزانه که در طی 25 فصل از سپتامبر 1986 تا 2011 روی آنتن می‌رفت، شناخته شده است. او در عین حال در نقش منتقد فیلم نیز ظاهر می‌شد و تهیه کننده بسیاری از آثار سینمایی بوده است. وی  سال 1985 بازیگر فیلم «به رنگ ارغوان» ساخته استیون اسپیلبرگ شد و برای آن نامزدی گلدن گلوب را کسب کرد.

سال 1988 او تهیه کننده و بازیگر نسخه اقتباسی از رمان برنده پولیتزر «محبوب» نوشته تونی موریسون بود و بعدها در فیلم «پیشخدمت» ساخته لی دانیلز و «سلما» ساخته ایوا دوورنی بازی کرد. وینفری رییس و مدیرعامل شبکه کابلی OWN است و مجله «O» را راه انداخته است.

فعالیت‌های خیریه اپرا وینفری نیز شامل راه‌اندازی آکادمی رهبری اپرا وینفری برای دختران در آفریقای جنوبی است که امکان تحصیل برای دخترانی با زمینه‌های نامناسب را فراهم می‌کند.

این چهره مردمی مارس 2018 با نسخه اقتباسی دیزنی از رمان علمی-تخیلی «چروکی در زمان» نوشت مدلاین لینگل روی پرده‌های سینما می‌رود.

گرچه وینفری نخستین زن سیاهپوستی است که جایزه سیسیل ب. دومیل گلدن گلوب را کسب می‌کند اما او پانزدهمین زن و چهارمین چهره سیاهپوست در میان 64 برنده پیشین این جایزه است.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...