قصه جادوگر به روایت ریدلی اسکات

جمعه ۱۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۳

ریدلی اسکات کارگردان سرشناس سینما، فیلمی را با محوریت روایت قصه یک جادوگر برای کمپانی «والت دیزنی» می‌سازد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از ورایتی؛ «حماسه مرلین» که درباره جادوگری در داستان «شاه آرتور» است، توسط ریدلی اسکات ساخته می‌شود.

فیلیپا بوینز ـ فیلمنامه‌نویس برنده اسکار و از نویسندگان «ارباب حلقه‌ها» ـ نویسندگی فیلمنامه این فیلم را بر عهده گرفته است. «اسکات فری» و «گیل نتر» هم در حال مذاکره با «دیزنی» برای تهیه‌کنندگی این فیلم حماسی ـ تاریخی هستند.

داستان «مرلین» که بر اساس کتاب‌های تی. ای. بارون ساخته می‌شود، درباره مرلین جادوگری جوان پیش از آشنایی با شاه آرتور و میزگرد افسانه‌ای اوست. شاه آرتور از شخصیت‌های داستانی در آثار کلاسیک انگلیسی است.

«دیزنی» در حال حاضر فیلم دیگری را هم با محوریت شخصیت مرلین در دست ساخت دارد؛ «شمشیر در سنگ» بازسازی دوباره انیمیشن قدیمی این کمپانی است که اسکات در آن نقش تهیه‌کننده را دارد.

پیش‌تر مینی‌سریالی هم با نام «مرلین» و با بازی سام نیل از شبکه «ان. بی. سی» پخش شده بود که روی شخصیت این زن جادوگر تمرکز داشت.

ریدلی اسکات ماه مه سال گذشته فیلم «بیگانه: پیمان» را به روی پرده برد و در حال حاضر «همه پول‌های دنیا» از او روی پرده سینماها در حال اکران است. این فیلم قرار بود با بازی کوین اسپیسی ساخته شود اما با رسوایی اخلاقی این بازیگر مطرح، کریستوفر پلامر جایگزین او در این پروژه شد.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...