پرطرفدارترین سبک موسیقی در آمریکا

جمعه ۱۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱

برای نخستین بار در تاریخ صنعت موسیقی، در سال 2017 «رپ» و «آراندبی» پرطرفدارترین ژانرهای موسیقی در آمریکا بودند عنوانی که پیش از این در اختیار موسیقی راک بود.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از گاردین، در سال 2017 از میان 10 آلبوم پرفروش 8 آلبوم در ژانر موسیقی رپ یا «آراندبی» بودند و چهره‌هایی از جمله کندریک لامار، دریک و برنو مارس بیشترین توجه را به خود جلب کردند. این سبک‌های موسیقی علاوه بر این در جوایز گرمی پیشتاز هستند.

در این میان پرفروش‌ترین آلبوم سال 2017 در سبک پاپ و متعلق به تایلور سوییفت خواننده جوان آمریکایی بود که بر اساس آمار نیلسِن بیش از یک میلیون و 900 هزار نسخه از آن فروخته شد.


اگر رادیو، بازار دیجیتال و استریم آنلاین موسیقی را در نظر بگیریم، عنوان محبوب‌ترین خواننده به اد شیران انگلیسی می‌رسد. این خواننده با تک آهنگ «Shape of You» سی و سه هفته صدرنشین 100 موسیقی برتر بیلبورد بود. این آهنگ بیش از یک میلیارد بار در سرویس‌های استریم موسیقی پخش شد.

یکی از نکات قابل توجه در آمار سال گذشته فروش آثار موسیقی افزایش اقبال به صفحات موسیقی بود. در سال 2017 برای دوازدهمین بار فروش صفحه (Vinyl) به ویژه بین هواداران قدیمی با رشد روبه‌رو شد. پرفروش‌ترین اثر در این دسته آلبومی از گروه موسیقی «بیتلز» بود که در پنجاهمین سالگرد انتشار با موفقیت چشمگیری روبه‌رو شد.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...