قهرمانان زن بیشتر از همه فروختند

سه فیلم در راس پرفروش‌ها
چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۶:۲۵

برای نخستین بار از سال 1958 که سه فیلم با حضور بازیگران زن نقش‌های اصلی در راس باکس آفیس ایستادند، سال 2017 سه فیلم با قهرمانان زن توانستند این موفقیت را تکرار کنند.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از گاردین، «جنگ ستارگان: آخرین جدای»، «دیو و دلبر» و «زن شگفت‌انگیز» که در راس فهرست پرفروش‌های سال 2017 جای دارند، فیلم‌هایی هستند که زنان نقش اصلی آن را بر عهده دارند.

در سالی که هالیوود با توفانی از سوءاستفاده های جنسی از زنان به لرزه درآمد و با موقعیت خاص علیه مردان سلطه گر روبه رو شد، نتیجه جالبی نیز در بازار فیلم به دست آمد و سه فیلمی که در راس باکس آفیس قرار گرفتند با شخصیت‌های اصلی زن ساخته شده بودند.

«جنگ ستارگان: آخرین جدای» محصول دیزنی، «دیو و دلبر» که نسخه زنده انیمیشنی به همین نام بود و «زن شگفت‌انگیز» از دنیای ابرقهرمانان مارول همه با تمرکز بر شخصیت اصلی و قهرمانی ساخته شدند که زن بوده‌اند.

آخرین باری که سه فیلم با قهرمانان زن در راس باکس آفیس آمریکا قرار گرفتند سال 1958 بود که «جنوب اقیانوس آرام» (جاشوآ لوگان)، «آنتی مام» (مارتون مک کاستا) و «گربه‌ای روی شیروانی داغ» (ریچارد بروکس) پرفروش‌ترین فیلم‌های آمریکا شده بودند.

پنج فیلم اول بر مبنای آمار فروش در هالیوود عبارتند از:

1.«جنگ ستارگان: آخرین جدای» با فروش 533.1 میلیون دلار

2. «دیو و دلبر» با فروش 504 میلیون دلار

3.«زن شگفت انگیز» با فروش 412.6 میلیون دلار

4.«نگهبانان کهکشان: بخش دوم» با فروش 389.8 میلیون دلار

5.«مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» با فروش 334.2 میلیون دلار

البته سال 2017 فیلم‌های قابل توجه دیگری با تمرکز بر شخصیت زنان ساخته شد که «شکل آب»، «پست»، «سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری» و «من، تونیا» از جمله آنها هستند اما به معنی پرفروش شدن آنها نیست.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...