از جنگ فضایی یک میلیارد دلاری تا شکست خوردگان گیشه

دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۶:۴۱

«جنگ ستارگان:‌ آخرین جدای» از مرز یک میلیارد دلار فروش عبور و سال نوی میلادی را با عنوان فیلمی یک میلیارد دلاری آغاز کرد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، کمپانی دیزنی چند سال پیش «لوکاس فیلم» را با هزینه کردن 4 میلیارد دلار خریداری کرد و به این ترتیب امتیاز مجموعه فیلم‌های «جنگ ستارگان» را از آن خود کرد. حال با اکران «آخرین جدای» و فروش یک میلیارد دلاری مجموع فروش سری فیلم‌های «جنگ ستارگان» تحت مالکیت دیزنی به چهار میلیارد دلار رسیده است.


در آخرین پایان هفته سال 2017، فیلم «جنگ ستارگان:‌ آخرین جدای» همچنان پرفروش‌ترین اثر سینمایی بود. این فیلم با ادامه اکران در بیش از 4 هزار سالن سینما در سه روز پایانی هفته به فروش 52 میلیون و 400 هزار دست پیدا کرد، بر اساس پیش‌بینی‌ها با فروش روز دوشنبه میزان فروش «آخرین جدای» به بیش از 65 میلیون دلار خواهد رسید.

تا اینجای کار «جنگ ستارگان: آخرین جدای» 25 درصد کمتر قسمت پیشین «جنگ ستارگان» فروش دارد که دو سال پیش در مدتی مشابه بیش از 740 میلیون دلار در آمریکای شمالی بلیت فروخته بود. «جنگ ستارگان: آخرین جدای» هنوز در چین به عنوان دومین بازار بزرگ سینمای جهان اکران نشده است و به فروش در چین امید بسیار زیادی دارد.

دیگر اثر پرطرفدار در حال اکران «جومانجی:‌ بازگشت به جنگل» محصول کمپانی سونی است. این فیلم در سه روز پایان هفته گذشته بیش از 50 میلیون دلار فروش داشت و پیش بینی می‌شود پس از پایان سه روز به فروش بالای 60 میلیون دلار دست پیدا کند.

«جومانجی 2» در گیشه بین‌الملل نیز موفق بود و به فروش 67 میلیون دلاری در 50 کشور دست پیدا کرد. به این ترتیب «جومانجی 2» تا پایان یکشنبه در سراسر جهان به فروش 323 میلیون دلاری دست پیدا کرده است.

«حرکت کامل 3» سومین فیلم پرفروش هفته گذشته بود. بیشتر تماشاگران این دنباله کمدی را زنان تشکیل می‌دادند. این فیلم از اکران در بیش از 3 هزار سالن سینما 17 میلیون و 800 هزار دلار به دست آورد. آنا کندریک، ربل ویلسون، هیلی استایفلد، بریتانی اسنو و الیزابت بنکس بازیگران اصلی «حرکت کامل 3» هستند.

فیلم موزیکال «برترین شومن» با بازی هیو جکمن نسبت به هفته نخست اکران رشد فروش داشت و افزایش 73 درصدی نسبت به هفته نخست به فروش 15 میلیون و 200 هزار دلاری دست پیدا کرد. این فیلم خارج از آمریکا در 58 کشور اکران شد و در آنها بیش از 28 میلیون دلار فروش داشت.

پنجمین اثر پرفروش سینمای آمریکا در آخرین هفته سال 2017 یک انیمیشن بود. «کوکو» که مدعی اصلی اسکار بهترین انیمیشن است در جدول پرفروش‌ها پایین‌تر از انیمیشن «فردیناند» قرار گرفت.

دو فیلم مدعی فصل جوایز سینمایی یعنی «تاریک‌ترین ساعت» با بازی گری اولدمن و «همه پول‌های دنیا» به کارگردانی ریدلی اسکات دیگر فیلم‌های پرفروش هفته گذشته بودند.

شکست‌خوردگان گیشه نیز فیلم‌های «کوچک شدن» به کارگردانی الکساندر پاین و کمدی «Father Figures» بودند. «کوچک شدن» با بازی مت دیمون علیرغم در اختیار داشتن نزدیک به 3 هزار سالن سینما تنها اندکی بیش از 4 میلیون دلار فروش داشت. در این فیلم مت دیمون نقش مردی را بازی می‌کند که برای دست یافتن به یک زندگی مرفه تصمیم می‌گیرد در یک عمل غیرعادی کوچک شود.

«Father Figures» از «کوچک شدن» نیز وضعیت بدتری داشت و در سه روز پایانی هفته تنها 3 میلیون و 700 هزار دلار بلیت فروخت. در این فیلم داستان دو برادر روایت می‌شود که دنبال پدر واقعی شان می‌گردند. اوون ویلسون، اد هلمز و جی‌. کی. سیمونز بازیگران این کمدی هستند.

هفته پیش موفق‌ترین اثر در میان فیلم‌های با اکران محدود، «پست» به کارگردانی استیون اسپیلبرگ بود. این فیلم در دومین هفته اکران محدود به میانگین فروش چشمگیر 85 هزار دلار در هر سالن سینما دست پیدا کرد.

دیگر فیلم‌ اکران محدود «نخ خیالی» به کارگردانی پل توماس اندرسون بود که با بازی درخشان دانیل دی‌لوئیس در هر سالن سینما 76 هزار دلار به دست آورد.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...