اظهارات تند روحانی ممنوع‌التصویر در تلویزیون درباره «چهارشنبه‌سوری» فرهادی

جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۱

ناصر نقویان با بیان این که فیلم «چهارشنبه‌سوری» اصغر فرهادی سراسر اشکال دارد، بیان کرد که این اثر بی‌خودترین فیلمی بوده که تا به‌حال دیده است.

به گزارش فیلم نگاه، حجت‌الاسلام ناصر نقویان با حضور در برنامه اینترنتی «کاکتوس» درباره زمانی که در شورای صدور پروانه نمایش اکران در وزارت ارشاد بوده است، توضیح داد.

او درباره حضورش در شورای صدور پروانه نمایش فیلم‌ها در دوره وزارت صفار هرندی گفت: "پس از مدتی که در این شورا حضور داشتم، دیدم نمی‌توانم با نظرات دیگران کنار بیایم و آنچه مدنظر داشتم صورت نمی‌گرفت."

نقویان درباره فیلمی که مخالف اکرانش در آن دوره بود، بیان کرد: "اولین فیلم‌های آقای فرهادی به نام «چهارشنبه‌سوری» بود، این فیلم همه روندش سراپا اشکال دارد و بی‌خودترین فیلمی بود که من دیدم."

او در پاسخ به این‌که این فیلم به یکی از معضلات جامعه که خیانت است، می‌پردازد، توضیح داد: "این فیلم اصلا نامش چه ربطی به خیانت دارد، در خارج وقتی که یک اثر تولید می‌شود، نامش به نحوی است که شما را با محتوای آن آشنا می‌کند. این فیلم «مارمولک» هم که ساخته شد از یک اثر خارجی بود که «ما فرشته نیستیم» نام داشت و ما به جای آن این اسم را برایش گذاشتیم."

نقویان افزود: "اولا 80 تا 90 درصد فیلم «چهارشنبه‌سوری» که می‌گذرد، مخاطب احساس می‌کند که مرد داستان سالم است و همسرش دچار یک مالیخولیا است، دوم متوجه می‌شویم که رابطه خوبی هم دارد و سوم این‌که شغل این مرد تولید تیزر است آن‌ هم با محتوای یا مقلب القلوب."

او همچنین گفت: "این فیلم زهری را بدون این که پادزهری را برایش ایجاد کند، در جامعه پخش می‌کند، فیلم خوب چنین نیست بلکه باید شبیه داروخانه باشد. این که همان چیزی که مردم در جامعه می‌بیند را فیلم کنیم، فیلمساز بزرگی نیستیم. این فیلم باید مشکلی که باعث شد این مرد به سراغ یک زن دیگر برود را بیان کند."

نقویان ادامه داد: "من این فیلم را با دید مشتری‌مدارانه دیدم و حاضرم سر آن با آقای فرهادی مناظره کنم، یک فیلمساز خوب باید دردهای جامعه را همراه با راه‌های درمان آن بیان کند."
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...