بازیگر زنی که فکر می‌کرد پیش از 30 سالگی می‌میرد

پنج شنبه ۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۸:۲۲

جین فاندا ستاره سرشناس هالیوود که هفته گذشته پا به 80 سالگی گذاشت، فکر می‌کرد که 30 سال بیشتر عمر نخواهد کرد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از نیویورک تایمز، جین فاندا یکی از سرشناس‌ترین بازیگران زن سینمای جهان است که نخستین بار در 35 سالگی برنده جایزه اسکار شد.


او که هفته گذشته پا به 80 سالگی گذاشت درباره دوران کودکی و نوجوانی سخت خود صحبت کرده است. او گفت: "من هیچگاه تصور نمی‌کردم که به 30 سالگی برسم. فکر می‌کردم که زیاد عمر نخواهم کرد و در تنهایی و شاید با گرفتاری به اعتیاد از دنیا خواهم رفت. در تصورم نمی‌گنجید که 80 سال عمر کنم و همچنان سرزنده، سلامت و در حال کار باشم. قدردان این نعمات هستم."

فاندا کودکی دشواری داشت. در 12 سالگی با ماجرای دردناک خودکشی مادرش مواحه شد و پدرش هنری فاندا خیلی زود دوباره ازدواج کرد. او در کودکی به بیماری پرخوری عصبی مبتلا شده بود و برای درمان آن داروهایی مصرف می‌کرد که گاه باعث ایجاد توهم در او می‌شد. او پیش از این نیز از مورد آزار قرار گرفتن در کودکی پرده برداشته بود.

تمام این مشکلات در کودکی جلوی موفقیت این بازیگر در عرصه سینما را نگرفت و او در سال 1972 برای نخستین بار جایزه اسکار را برای بازی در فیلم «کلوت» از آنِ خود کرد و پس از آن در سال 1987 برای درخشش در درام جنگی «بازگشت به و وطن» دومین بار برنده اسکار شد.

او در ادامه درباره ورود به هشتمین دهه زندگی گفت: "خوشحالم که در طی این 80 سال مسیری روبه بهبودی را پیموده‌ام. اکنون کمتر دیگران را قضاوت می‌کنم و بیشتر بخشنده‌ام. همیشه راه درست را نرفتم اما همواره تلاش کردم انسان بهتری شوم.»
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...