ضرر کوچک شدن برای بازیگر سرشناس

وقتی کریسمس به سینما جان می‌دهد
دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۶:۳۰

جشن کریسمس در گیشه سینما به کام «جنگ ستارگان»‌ و «جومانجی» بود و در سوی دیگر ماجرا فیلم «کوچک‌شدن»‌ با بازی مت دیمون سودی از این مهمانی بزرگ نبرد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیود ریپورتر، با فرا رسیدن کریسمس چند فیلم جدید روی پرده سینماهای آمریکا آمد اما هیچکدام نتوانست «جنگ ستارگان:‌ آخرین جدای»‌ را از صدر به زیر بکشد.


«جنگ ستارگان: آخرین جدای» محصول مشترک دیزنی و لوکاس فیلم در دومین هفته اکران بیش از  64 میلیون دلار فروش داشت. تا پایان یکشنبه فروش جهانی فیلم به بیش از 745 میلیون دلار رسیده بود تا دیزنی سال 2017 را با فروش 6 میلیارد دلاری محصولات سینمایی به پایان برساند. به غیر از دیزنی هیچ استودیوی فیلمسازی دیگری در سراسر جهان بیش از یک بار به فروش 6 میلیارد دلاری دست پیدا نکرده است.

هفته گذشته سونی فیلم «جومانجی: به جنگل خوش‌ آمدید» را روانه بازار سینما کرد. این فیلم در افتتاحیه‌ای موفق 34 میلیون دلار فروش داشت و به راحتی فیلم موزیکال «برترین شومن» و کمدی «حرکت کامل 3» را پشت سر گذاشت. در بازسازی «جومانجی» دواین جانسون، جک بلک و کوین هارت 22 سال پس از اکران فیلم اصلی داستان «جومانجی» را به پرده سینما بازگرداندند. این بار سه نوجوان با یافتن بازی در قامت شخصیت‌های جدید به دنیای جومانجی وارد می‌شوند. فیلم غیراز آمریکا در 27 کشور دیگر اکران شد و در این کشورها 49 میلیون و 500 هزار دلار فروش داشت.

سومین قسمت از فیلم «حرکت کامل» دیگر برنده تعطیلات پایان سال میلادی بود. این فیلم در افتتاحیه 20 میلیون دلار فروش داشت و با جذب مخاطبان جوان در رده سوم پرفروش‌های هفته قرار گرفت. خارج از آمریکا نیز 9 میلیون و 800 هزار دلار دیگر به فروش فیلم اضافه شد. در این قسمت از «حرکت کامل» آنا کندریک، ربل ویلسون، هیلی استاینفلد و الیزابت بنکس جلوی دوربین رفته‌اند.

چهارمین فیلم پرفروش هفته موزیکال «برترین شومن» با بازی هیو جکمن در نقش پی‌.تی بارنوم مدیر سیرک مشهور بود. این فیلم کمتر از پیش‌بینی‌ها فروش داشت و با 8 میلیون و 600 هزار دلار به کار خود پایان داد. در این میان دو فیلم «جنگ ستارگان» و «برترین شومن» بالاترین امتیاز را از تماشاگران قرار گرفتند.


بدون تردید فیلم «کوچک شدن» به کارگردانی الکساندر پاین بازنده بزرگ اکران هفته گذشته بود. این فیلم با فروش 4 میلیون و 600 هزار دلاری به پایان هفته رسید. مت دیمون بازیگر اصلی «کوچک شدن»‌ و یکی از عوامل فروش پایین فیلم است. در چند وقت اخیر دیمون برای دفاع غیرمستقیم از هاروی واینستین هدف حملات بسیاری قرار گرفت. مت دیمون در این فیلم 70 میلیون دلاری نقش مردی معمولی را بازی می‌کند که برای زندگی مرفه و شاهانه قبول می‌کند که تبدیل به آدمی در اندازه‌ای مینیاتوری شود.

«کوچک شدن» با موضوعی متفاوت تماشاگران مسن‌تر را به سینما کشاند و در جلب نظر تماشاگران جوان توفیقی نداشت. کریستن ویگ و هانگ چائو دیگر بازیگران این اثر سینمایی هستند.

هفته پیش یک فیلم کمدی دیگر در آمریکا روی پرده رفت. «Father Figures» یکی از بازنده‌های بزرگ اکران بود که علیرغم نمایش در بیش از 3 هزار سالن سینما تنها اندکی بیش از 3 میلیون دلار فروش داشت. در این فیلم داستان دو برادر روایت می‌شود که دنبال پدرشان می‌گردند. اوون ویلسون، اد هلمز، جی.کی سیمونز و تری برادشاو بازیگران این اثر سینمایی هستند.

از فیلم‌های صرفا تجاری که بگذریم، فیلم‌های مدعی جوایز سینمایی نیز در گیشه داغ تعطیلات پایان سال جای دارند. «تاریک‌ترین ساعت»‌ با بازی گری اولدمن در نقش وینستون چرچیل هفته پیش در 700 سینما اکران شد و با فروش 4 میلیون و 200 هزار دلاری به کار خود پایان داد.

استیون اسپیلبرگ هم با فیلم «پست» به سینما آمد. این فیلم در 9 سالن سینما نمایش داده شد و در هر محل به صورت میانگین 80 هزار دلار فروش داشت. مریل استریپ و تام هنکس در فیلم تازه اسپیلبرگ رویدادی تاریخی را بر پرده سینما روایت می‌کنند.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...