درآمدهای نجومی برخی شرکت‌های تهیه فیلم در هالیوود

یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۶:۲۴

درآمد استودیوهای فیلمسازی دیزنی تا پایان سال 2017 از مرز 6 میلیارد دلار عبور خواهد کرد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از ورایتی، دیزنی نخستین و تنها استودیویی است که توانسته دو بار در یک سال درآمدی فراتر از 6 میلیارد دلار داشته باشد. این استودیوی فیلمسازی سه سال متوالی است که درآمدی بالاتر از 5 میلیارد دلار دارد و از این لحاظ نیز بی‌رقیب است.

در سال 2017 میلادی سه استودیوی مشهور فیلمسازی هالیوود بیش از 5 میلیارد دلار از فروش آثارشان به دست آوردند. نخستین استودیوی فیلمسازی که به این رکورد دست یافت، دیزنی بود و پس از آن یونیورسال و برادران وارنر نیز از مرز 5 میلیارد دلار فروش گذشتند.

میزان عمده‌ای از این درآمد در آمریکا بزرگ ترین بازار سینمای جهان ثبت شده است. استودیوهای دیزنی و برادران وارنر هر کدام بیش از 2 میلیارد دلار از فروش خود را در این بازار به دست آوردند.

سال گذشته سه افتتاحیه پرفروش سینمای آمریکا محصول دیزنی بودند. در صدر آنها «جنگ ستارگان:‌ آخرین جدای» با فروش 220 میلیون دلاری در سه روز نخست قرار دارد و پس از آن «دیو و دلبر» با 174 میلیون دلار و «نگهبانان کهکشان»‌ با فروش 164 میلیون دلار جای دارند.  

اخبار موفقیت‌های دیزنی در گیشه سینمای جهان پس از خیز این کمپانی برای خرید «فاکس قرن بیست و یک»، منتشر شد. این شرکت تجربه خرید استودیوهای بزرگ هالیوود از جمله «لوکاس فیلم» و «پیکسار» را در کارنامه دارد.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...