ادامه درخشش جولیا رابرتز و «اعجوبه»

استقبال از داستان بدترین فیلم تاریخ
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۶:۳۳

داستانی درباره عید مشهور مردگان در مکزیک با انیمیشن «کوکو» بر پرده سینمای آمریکا یکه‌تازی می‌کند، در حالی که فیلمی درباره بدترین فیلم تاریخ در اکران محدود می‌درخشد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، انیمیشن «کوکو» یکی دیگر از محصولات درخشان همکاری دیزنی و استودیو پیکسار است. این انیمیشن در دومین هفته اکران با فروش 26 میلیون و 100 هزار دلاری به حکمرانی 10 روزه خود بر گیشه سینمای آمریکا ادامه داد و با فروش 108 میلیون و 700 هزار دلاری در این 10 روز گیشه را رونق بخشید.


«کوکو»‌ یکه‌تاز گیشه بین‌الملل هم بود و با فروش 69 میلیون دلاری با اختلاف رقبا را پشت سر گذاشت. این فیلم با داستان تازه‌اش تا کنون 280 میلیون دلار در سراسر جهان به دست آورده است. همانند همیشه چین پس از آمریکای شمالی بخش اصلی فروش «کوکو» را به خود اختصاص داده است.

اکنون چند فیلم ابرقهرمانی در آمریکای شمالی همزمان در حال اکران است. یکی از این آثار ابرقهرمانی در حال اکران «لیگ عدالت» است که هفته پیش در آمریکا دومین اثر پرفروش بود. «لیگ عدالت» با حضور جمعی از شخصیت‌های مشهور دنیای داستان‌های کمیک در سه روز پایانی هفته بیش از 16 میلیون دلار فروش داشت. مجموع فروش این فیلم در جهان از مرز 567 میلیون دلار گذشته است. با این آمار به نظر می‌رسد که «لیگ عدالت» شانس زیادی برای رسیدن فروش «ثور: راگناروک» ندارد.  

در حضور فیلم‌های پرهزینه‌ای چون «لیگ عدالت» شگفتی‌ساز واقعی فیلم «اعجوبه» با بازی جولیا رابرتز و جیکوب ترمبلی بود. این فیلم با داستانی انگیزشی درباره کودکی متفاوت و دشواری‌های پیش روی او در مدرسه با بودجه‌ای اندک ساخته شد اما تا اینجای کار بیش از 88 میلیون دلار به دست آورده است.

دیزنی به غیر از «کوکو» برگ برنده دیگری هم در گیشه داشت. «ثور: راگناروک» محصول ابرقهرمانی دیزنی که تا کنون در جهان به فروش بالاتر از 800 میلیون دلار دست پیدا کرده است چهارمین فیلم پرفروش سینمای آمریکا بود. «ثور: راگناروک» هفته گذشته به فروش 9 میلیون و 700 هزار دلاری دست پیدا کرد.

در این میان فیلم «بابا خونه ست 2» فهرست پنج فیلم پرفروش‌ سینمای آمریکا را تکمیل کرد. این فیلم با فروش 7 میلیون و 500 هزار دلاری در سه روز پایانی هفته مجموع فروش خود را به 82 میلیون و 800 هزار دلار رساند.

با درخشش انیمیشن «کوکو» و حضور چند اثر پربیننده مانند «ثور: راگناروک»، «لیگ عدالت»‌ و «اعجوبه» فروش هفتگی سینمای آمریکای شمالی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته حداقل 9 درصد افزایش پیدا کرد.

هفته گذشته زمان درخشش مدعیان اسکار بود. دو فیلم «لیدی برد» و «سه بیلبورد بیرون از ابینگ، میزوری» هر دو با افزایش تعداد سینماهای محل اکران به 1000 سینما، 4 میلیون و 500 هزار دلار فروش داشتند و در جایگاه هفتم جدول پرفروش‌ها قرار گرفتند.

«هنرمند فاجعه» اثر تحسین شده جیمز فرانکو نیز هفته گذشته در 19 سینما اکران شد. این فیلم در این تعداد محدود سینما بیش از 1 میلیون و 200 هزار دلار فروش داشت و میانگین فروش 64 هزار دلار در هر سالن سینما را به نام خود ثبت کرد. «هنرمند فاجعه» از معدود آثار سینمایی است که پس از اکران در بیش از 10 سینما به این میانگین فروش دست پیدا می‌کند.

در «هنرمند فاجعه» داستانی واقعی درباره تامی وایزو روایت می‌شود. تامی وایزو فیلمسازی است که سال 2003 فیلمی با عنوان «اتاق» ساخت که در نظر بسیاری بدترین فیلم تاریخ سینما است. فیلم «اتاق» به زحمت در گیشه به فروشی برابر با 1200 دلار دست پیدا کرد و از آن پس در فرهنگ عامه به مثالی از بد و فاجعه بودن تبدیل شد.

جیمز فرانکو کارگردان و بازیگر نقش اصلی فیلم «هنرمند فاجعه‌» است. دیوید فرانکو، ست روگن، آلیسون بری و جکی ویور دیگر بازیگران این اثر سینمایی هستند.

در نقطه مقابل فیلم «هنرمند فاجعه»، فیلم «واندر ویل» به کارگردانی وودی آلن نیز روی پرده پنج سینما اکران شد و به میانگین فروش 28 هزار دلار در هر سینما دست پیدا کرد. اگر این فیلم را با ساخته قبلی آلن، «کافه سوسایتی» مقایسه کنیم باید اذعان کنیم که «واندر ویل» عملکرد ناموفقی داشته است. «کافه سوسایتی» در اکران محدود به میانگین فروش 71 هزار دلار در هر سینما دست پیدا کرد. جاستین تیمبرلیک و کیت وینسلت بازیگران نقش‌های اصلی «واندر ویل» هستند.

دیگر اثر موفق گیشه اکران محدود فیلم «با اسم خودت صدایم کن» بود. این فیلم که جایزه اصلی انجمن منتقدان فیلم لوس‌آنجلس را از آن خود کرد پس از دو هفته اکران در چهار سالن سینما به فروشی نزدیک به یک میلیون دلار دست یافته است.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...