حلقه منتقدان فیلم نیویورک بهترین‌های 2017 را معرفی کرد

یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۶:۲۴

حلقه منتقدان فیلم نیویورک (NYFCC) منتخبان خود را از میان فیلم های به نمایش درآمده در سال 2017 معرفی کرد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از گاردین، «لیدی برد» یا «کفشدوزک» که نخستین تجربه کارگردانی گرتا گرویگ است به رای منتقدان نیویورک به عنوان بهترین فیلم سال 2017 انتخاب شد. جایزه بهترین بازیگر زن نیز به سیرشا رونان برای بازی در همین فیلم اهدا شد.

در این فیلم کمدی که با تمرکز بر یک شخصیت زن ساخته شده، لوری متکالف و لوکاس هجز نیز بازی کرده‌اند.

از دیگر برندگان حلقه منتقدان نیویورک فیلم «پروژه فلوریدا» بود که موفق به کسب جایزه بهترین کارگردان برای‌ شان بیکر شد و در همین حال جایزه بازیگر مرد مکمل را برای ویلم دافو دریافت کرد.

تیموتی شالامه برای «مرا با نامت صدا کن» موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر مرد شد و جایزه بهترین بازیگر زن مکمل حلقه منتقدان فیلم نیویورک نیز به تیفانی هدیش برای بازی در «سفر دختران» رسید.

پل توماس آندرسون برای «نخ خیالی» جایزه بهترین فیلمنامه را دریافت کرد.

فیلم ترسناک «برو بیرون» نخستین تجربه کارگردانی جوردن پیل نیز بار دیگر جایزه بهترین فیلم اول را به خود اختصاص داد  و «کوکو» محصول دیزنی عنوان بهترین فیلم انیمیشن سال را از آنِ خود کرد.

این در حالی است که فیلم «پست» به کارگردانی استیون اسپیلبرگ که به تازگی سه جایزه از جوایز هیات ملی نقد برده بود، موفق به کسب جایزه‌ای از حلقه منتقدان فیلم نیویورک نشد.

عنوان بهترین فیلم خارجی‌زبان نیز به «130 ضربان در دقیقه» ساخته رابین کامپیو از فرانسه رسید و آنیس واردا با فیلم «چهره‌ها، مکان‌ها» جایزه بهترین فیلم غیرداستانی را برد.

حلقه منتقدان فیلم نیویورک که از سال ۱۹۳۵ تشکیل شده است، جوایز برندگان را سوم ژانویه ۲۰۱۸ در مراسمی که در نیویورک برگزار می‌شود به آنها اهدا می‌کند.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...