از هالی هانتر در پالم اسپرینگز تجلیل می‌شود

پنج شنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۶:۵۲

از بازیگر سرشناس سینمای آمریکا برای یک عمر دستاورد هنری در جشنواره پالم اسپرینگز تجلیل می‌شود.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از لوس آنجلس تایمز، جشنواره فیلم پالم اسپرینگز اعلام کرد با اهدای جایزه دستاوردهای حرفه‌ای از هالی هانتر تجلیل می‌کند. این بازیگر که جایزه اسکار را در کارنامه‌اش دارد در مراسمی که 2 ژانویه در بیست و نهمین دوره جشنواره پالم اسپرینگز برگزار می‌شود، این جایزه را دریافت می‌کند.


جشنواره پالم اسپرینگز 2018 از 2 تا 15 ژانویه برگزار می‌شود.

هارولد متسنر رییس جشنواره پالم اسپرینگز از بازی های به یاد ماندنی این بازیگر تجلیل کرد و به ویژه از فیلم «پیانو» که جایزه اسکار را برای این بازیگر به همراه داشت نام برد و فیلم جدید وی «بیماری بزرگ» را نیز که یک فیلم کمدی است به عنوان یکی از توانایی‌های این بازیگر مورد تحسین قرار داد.

آنت بنینگ، گلن کلوز، کوین کاستنر، بروس درن، رابرت دووال، کلینت ایستوود، سالی فیلد، مورگان فریمن و ساموئل ال. جکسون از دیگر دریافت کنندگان این جایزه بوده‌اند.

پیشتر اعلام شده بود که امسال تیموتی چالامت، گل گدوت، آلیسون جینی، گری اولدمن و سام راکول در این دوره جشنواره پالم اسپرینگز تجلیل می‌شوند.

هالی هانتر با «پیانو» در سال 1993 جایزه اسکار بهترین بازیگر زن نقش اول را برد و جایزه بافتا و جایزه بهترین بازیگر زن نقش اول جشنواره کن را نیز تصاحب کرد. جایزه حلقه منتقدان فیلم نیویورک و گلدن گلوب نیز برای همین فیلم به وی تعلق گرفت.

این بازیگر در سال 1987 برای بازی در فیلم «اخبار تلویزیون» جایزه حلقه منتقدان نیویورک و خرس نقره‌ای برلین را برد و نامزد اسکار و گلدن گلوب شد. او در سال 2003 با فیلم «سیزده» نیز نامزدی اسکار و گلدن گلوب و یک دوجین جایزه دیگر را دریافت کرد.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...