جوایز «گاتام» 2017 برندگانش را شناخت

موفقیت بزرگ برای یک فیلم ترسناک
سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۱

در حالی که «با اسم خودت صدایم کن» به عنوان بهترین فیلم جوایز گاتام 2017 انتخاب شد، فیلم ترسناک «برو بیرون» موفق به کسب سه جایزه شد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از ورایتی، بیست و هفتمین دوره جوایز گاتام برای تجلیل از فیلم‌های مستقل، برندگان خود را شناخت.

در این مراسم «با اسم خودت صدایم کن» دو جایزه دریافت کرد که یکی از آنها برای بهترین فیلم بلند سال بود. این فیلم ساخته لوکا گوادانینو کارگردان ایتالیایی با بازی آرمی هامر و تیموتی شلمی در دهه 1980 در ایتالیا می‌گذرد. این فیلم جایزه بهترین بازیگر نوظهور را نیز برای تیموتی شلمی کسب کرد.فیلم ترسناک «برو بیرون» نخستین تجربه کارگردانی جوردن پیل از چهار جایزه‌ای که نامزد دریافت آن شده بود موفق شد تا سه جایزه شامل بهترین فیلمنامه، کارگردان نوظهور و جایزه تماشاگران را از آن خود کند. این فیلم ترسناک را یونیورسال پیکچرز منتشر کرد.

در این مراسم جیمز فرانکو نیز به عنوان بهترین بازیگر سال انتخاب شد. او در فیلم «هنرمند فاجعه» در نقش تامی وایسو کارگردان-بازیگر فیلم مستقل «اتاق» در سال 2003 بازی کرده است.

سیرشا رونان نیز جایزه بهترین بازیگر زن را برای بازی در «لیدی برد» یا «کفشدوزک» و در نقش یک دختر دبیرستانی کسب کرد. او جایزه خود را به مادرش و گرتا گرویگ کارگردان این فیلم اهدا کرد.

گروه بازیگران فیلم «مادباند» به کارگردانی دی ریس نیز موفق به کسب جایزه ویژه داوران گاتام شدند. کری مولیگان، گارت هدلوند، مری جی. بلایج، جیسون کلارک و جاناتان بنکس بازیگران این فیلم هستند.

جایزه بهترین مستند نیز به «جزیره قوی» ساخته یانس فورد رسید.

در این مراسم از جیسون بلوم تهیه‌کننده «برو بیرون»، نیکول کیدمن و داستین هافمنِ بازیگر، سوفیا کوپولا کارگردان، ادوارد لاخمان فیلمبردار و ال گور معاون رییس جمهور سابق تجلیل شد.


جوایز گاتام که امسال بیست و هفتمین دوره خود را تجربه کرد، برای تجلیل از فیلم‌های مستقل و کم هزینه اهدا می‌شود.

سال گذشته «مهتاب» به عنوان فیلم بلند، برنده این جایزه شده بود که بعد به عنوان بهترین فیلم اسکار هم انتخاب شد.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...