دفاع کوین کاستنر از بازیگر مقابلش در فیلم «بادیگارد»

«بادیگارد» 25 ساله شد
دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۶:۵۵

در بیست و پنجمین سال ساخته شدن فیلم «بادیگارد»، کوین کاستنر از انتخاب ویتنی هیوستون برای ایفای نقش اصلی فیلم به عنوان یک انتخاب عالی یاد کرد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل لوس آنجلس تایمز، «بادیگارد» درامی به یادماندنی 25 سال پیش روز 25 نوامبر 1992 برای نخستین بار روی پرده سینماها رفت.


کاستنر با یادآوری آن فیلم گفت: "انتخاب ویتنی هیوستون یک انتخاب عالی برای ایفای آن نقش بود. در آن فیلم او دقیقا همان شخصیت بود... همه به من هشدار می‌دادند که او سیاهپوست است، خُب، خودم می‌دانستم و می‌گفتند اگر فیلم دو سال پیش ساخته می‌شد که ویتنی از نظر شهرت در اوج بود، شاید بهتر بود. اما پس از ساخته شدن فیلم، به نظر من او به یکی از بزرگ‌ترین ستاره‌های دنیا بدل شد."

در واقع ویتنی هیوستون که سال 2012 درگذشت و اواخر عمرش با مشکل مواد مخدر روبه رو بود، در آن مقطع سومین آلبوم پرفروش اش را تجربه کرده بود. آلبوم سال 1990 او بسیار پرطرفدار بود ولی او تا پیش از این فیلم هرگز در فیلمی بازی نکرده بود.

بر عکس کاستنر در آن مقطع در اوج دوران کاری‌اش بود و به تازگی جایزه اسکار را برای «با گرگ‌ها می‌رقصد» دریافت کرده بود.

او می‌گوید اصلا برایش مهم نبود که نژاد بازیگر مقابلش چه باشد و هر چند در انتخاب بازیگر بارها این مساله مطرح شده بود اما او هرگز فکر نمی‌کرد که ریچل مارن که وی باید نقش محافظ او را بازی می‌کرد، باید بر مبنای نژاد خاصی انتخاب شود.

کاستنر گفت: "فکر می‌کنم مردم خودشان بهترین فرد برای یک نقش را تشخیص می‌دهند و این به احساس ربط دارد و با خودشان می‌گویند: خُب، باید یک بازیگر واقعی در این نقش باشد، کسی که می‌تواند بهترین انتخاب برای فیلم باشد."

او گفت: "نمی‌شد بهترین بازیگر دوران را انتخاب کنی، اما او خودش خواننده نباشد و فرد دیگری به جای او آواز بخواند. برای همین من معتقد بودم ما باید یک خواننده واقعی را برای این نقش داشته باشیم. برای من مهم نبود که او سیاه است یا سفید."

«بادیگارد» محصول 1992، به کارگردانی میک جکسون، به تهیه‌کنندگی کوین کاستنر و لارنس کاسدان ساخته شد. نویسنده فیلمنامه آن نیز لارنس کاسدان بود. این فیلم که با هزینه 25 میلیون دلار ساخته شد، 411 میلیون دلار فروش کرد و موسیقی متن فیلم پرفروش‌ترین آلبوم موسیقی متن شد.

در این فیلم ریچل مارن که سوپر استار موسیقی و نامزد جایزه اسکار است، تهدید به مرگ شده است و فرانک فارمر محافظ شخصی ویژه‌ای است که قبلا محافظ شخصی رییس جمهور آمریکا بوده و برای محافظت از ریچل استخدام می‌شود.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...