شایلن وودلی

Shailene Woodley

سه شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۷

مادرش لوری مشاور مدرسه و پدرش لونی وودلی مدیر مدرسه است. برادر کوچکی به نام تانِر دارد. کارش را در چهار سالگی در نقش مدل تبلیغاتی تلویزیونی آغاز کرد. در پانزده سالگی والدینش از یکدیگر طلاق گرفتند و وی مبتلا به اسکولیوسیس تشخیص داده شد و در یک آتل سینه تا باسن پلاستیکی برای استحکام ستون فقراتش قرار داده شد. پیش از به دست آوردن نقش امی یورگنسن در «زندگی مخفی نوجوان آمریکایی»، در رشته طراحی داخلی در دانشگاه نیویورک مشغول به تحصیل بود.

در سال 2002 در نقش ­های کوچک و فرعی در «بدون یک ردپا» و «ناحیه» بازی کرد. در 2005 نامزد جایزه بازیگر جوان برای بهترین نقش مکمل جوان زن در یک فیلم تلویزونی برای نقشش در «مکانی به نام خانه» در نقش کالیفرنیا فورد شد.

در نقش امی یورگنسن در سریال خانوادگی شبکه ABC، «زندگی مخفی نوجوان آمریکایی» (2008-2013) و در کنار جورج کلونی در فیلم «فرزندان» (2011) ایفای نقش کرد. وی در سال 2005 در نقش فلیسیتی میرمان در فیلم «فلیسیتی: ماجراجویی یک دختر آمریکایی» بازی کرد. در 2014 وودلی در سه فیلم «پرنده سفید در کولاک»، اقتباسی از رمان «متفاوت» از ورونیکا راث و «تقصیر ستاره بخت ماست» بر اساس رمانی به همین نام از جان گرین ظاهر شده است.

شایلن وودلی برای بازی در «فرزندان» برنده جایزه مستقل اسپریت برای بهترین بازیگر زن مکمل شد و کاندید دریافت گلدن گلاب برای بهترین بازیگر زن نقش مکمل برای بازی در همین فیلم شد. در فیلم «اکنونِ فوق العاده» برنده ویژه هیئت داوران برای بازیگر در فستیوال فیلم ساندنس 2013 شد.

مجله "پیپل" در 2012 وودلی  را به عنوان زیباترین در همه سنین معرفی کرد. وودلی همچنین به عنوان یکی از 55 چهره آینده توسط مجله "نایلون" معرفی شد.


منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...