کریس همزورث

Chris Hemsworth

پنج شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۱۲


او در تریتوریِ شمالی در یک جامعه کوچک بومی در اوت بک که بولمن نامیده میشد، بزرگ شد. او می­ گوید، "اولین خاطرات من درمورد احشام مستقر در اوت بک بود، سپس ما به ملبورن بازگشتیم و یک بار دیگر از آنجا خارج شده و سپس دوباره به آنجا برگشتیم. مشخصا بیشتر دوران کودکی من در ملبورن سپری شد اما احتمالا واضح ترین خاطراتم در بولمن با کروکودیل­ ها و بوفالوها شکل گرفت. جوامع کاملا متمایز در زندگی من." قبل از اینکه خانواده ­اش دوباره به تریتوریِ شمالی برگردند او در هیت مانت کالج به دبیرستان می رفت و بعد از آن چند سال بعد به فیلیپ آیلند نقل مکان کرد. او پسر میانی در بین سه پسر خانواده بود: برادرهایش لوک (برادر بزرگتر) و لیام ( برادر کوچکتر) نیز بازیگر هستند.

در سال 2004 همزورث برای سریال استرالیایی «خانه و دور از خانه» در نقش رابی هانتر تِست داد، اما نتوانست نقش را به دست آورد. سرانجام با او برای نقش کیم هاید تماس گرفته شد و برای پیوستن به گروه عازم سیدنی شد و در 171 اپیزود این سریال ظاهر شد. او گروه «خانه و دور از خانه» را در 3 ژوئیه 2007 ترک کرد.

در سال 2009 همزورث در نقش پدر جیمز تی کرک، جورج کرک در صحنه آغازین فیلم جی. جی. آبرامز («سفر ستاره ای») ظاهرشد. در همان سال در تریلر «گریز بی عیب و نقص» نقش کیل را بازی کرد.

او بازیگری را با نقش سام در «پول نقد» ادامه داد که اولین فیلمش در آمریکا بود. کارگردان فیلم، استیفن میلبرن اندرسون زمانی که همزورث برای نقش تست داد گفته بود، او فقط برای 6 هفته در آمریکا خواهد بود، نقل قول: "اینجا مردی را داریم جوان که خوش قیافه است و بازیگر خیلی خوبی است، در واقع او زیباست. ولی من می ­گویم ما نیاز داریم این مرد را داشته باشیم من خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم." در نوامبر 2010 هالیوود ریپورتر همزورث را به عنوان یک بازیگر مرد جوان که "هل داده می شود یا هل داده شده" به سمت لیست برتر هالیوود نامید.

او با بازی در نفش ابر قهرمانی تور از مارول استودیوز به شهرت رسید. او و همبازی ­اش تام هیدلستون که نهایتا نقش رقیب تور لوکی را بازی کرد، برای این نقش تِست دادند. همزورث گفته که او برای این نقش نزدیک به 20 پوند عضله سازی کرده است. همزورث این نقش را در سال 2012 در فیلم «انتقامجویان» به عنوان یکی از شش ابر قهرمانی که برای دفاع از زمین از سوی برادر خوانده­اش لوکی فرستاده شده، تکرار کرد.

او در فیلم ترسناک «کلبه ای در جنگل»، که اندکی پس از اکران «سفر ستاره ای» (2009) فیلمبرداری شد نقش آفرینی کرد، این فیلم تا 2012 اکران نشد. این امر منجر شد تا او برای نقش تور با اصرار جاس ودن تِست دهد. همچنین در آن سال، همزورث در نقش مقابل کریستن استوارت در فیلم «سفید برفی و شکارچی» درخشید. او همچنین در بازسازی «طلوع سرخ» 2012 در نقش جد اکرت بازی کرد، نقشی که در آن بعد از دیدن فوتیج های ابتدایی «کلبه ای در جنگل» بازی کرد. همزورث نقش تور را دو روز بعد از قرارداد برای «طلوع سرخ» به دست آورد.

در 2013 همزورث در فیلم اکشن ران هاوارد («شتاب»)، در نقش راننده فرمول 1 جیمز هانت درخشید و بار دیگر کاراکتر خود را در «تور» تکرار کرد، بعد از قسمت دوم «تور: دنیای تاریک»، همزورث در تریلر «دونده سایه» (2014) بازی می کند، همزورث دوباره نقش ­اش را به عنوان تور در قسمت دوم «انتقامجویان» تحت عنوان «انتقامجویان: عصر اولتران» تکرار خواهد کرد.

در روابط شخصی همزورث با همبازی ­اش ایزابل لوکاس در «خانه و دور از خانه» بین سال های 2005-2006 بیرون می رفت. همزورث در اوایل 2010 با بازیگر اسپانیایی السا پتکی به واسطه برنامه ریز مشترکشان آشنا شد آنها در دسامبر 2010 ازدواج کردند و یک دختر بنام ایندیارز (تولد2012) دارند که در انگلستان، لندن به دنیا آمد.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

Arya
 • Arya
 • .
 • ۱۳۹۲/۹/۱۹ ساعت ۵:۳۹
 •  27
 • |
 •  17
 • |

  نقد بسیار جالبی‌ بود سمیرا خانم موفق باشید

  سمیرا توکلی
  •  22
  • |
  •  20

   ممنون از شما ولی مثل اینکه اینجا اشتباهی رخ داده این مطلب نقد نبود بلکه بیوگرافی بود!!